Actualisà: 03-03-2024 16:04:18
Resultats
- Participaziun a las elecziuns 36.86 %
- Persunas cun dretg d’eleger 26’221
- Cedels electorals consegnads 9’666
- Dumbrà ora 9 da 9
- Mandats 10 da 10
Candidatas e candidats
Persuna che candidescha | Vuschs | Glista | Elegida/elegì |
---|---|---|---|
Wasserfallen Sandro | 3’804 | SVP | Gea |
Hochreutener Martin | 3’174 | SVP | Gea |
Revoli Sabina | 3’107 | SVP | Gea |
Herzog Heinz | 2’584 | SVP | Gea |
Tobler Martin | 2’527 | SVP | Na |
Enderli Dominik | 2’496 | SVP | Na |
Lindenmann Jürg | 2’267 | SVP | Na |
Spada Larissa | 2’110 | SVP | Na |
Paradiso Alexandra | 1’994 | SVP | Na |
Mirkovic Mio | 1’993 | SVP | Na |
Krempl-Gnädinger Luzia | 3’290 | MIT | Gea |
Gemperli Dominik | 3’250 | MIT | Gea |
Popp Andreas | 1’864 | MIT | Na |
Bischofberger Felix | 1’835 | MIT | Na |
Buob Michael | 1’808 | MIT | Na |
Gutmann Keller Beatrice | 1’318 | MIT | Na |
Scherzinger Gehrer Judith | 1’156 | MIT | Na |
Schultheiss Sven R. | 1’147 | MIT | Na |
Huser Christoph | 1’103 | MIT | Na |
Schmid Raphael | 1’059 | MIT | Na |
Raths Robert | 3’298 | FDP_H | Gea |
Frei Raphael | 2’249 | FDP_H | Gea |
Diezi Simon | 1’832 | FDP_H | Na |
Kuster Felix | 1’562 | FDP_H | Na |
Müller Max | 1’348 | FDP_H | Na |
Meichtry Valentin | 1’347 | FDP_H | Na |
Ammann Franziska | 1’235 | FDP_H | Na |
Bernhardsgrütter Karin | 1’218 | FDP_H | Na |
Alder Alexandra | 1’098 | FDP_H | Na |
Tobler Jeffrey | 988 | FDP_H | Na |
Schmid Andreas | 221 | FDP_J | Na |
Schär Dominik | 210 | FDP_J | Na |
Bollhalder Michèle | 194 | FDP_J | Na |
Malzacher Tim | 153 | FDP_J | Na |
Eugster Massimo | 126 | FDP_J | Na |
Bollhalder Alain | 118 | FDP_J | Na |
Hänni Nicolas | 111 | FDP_J | Na |
von Rotz Marc | 108 | FDP_J | Na |
Zahner Gian | 106 | FDP_J | Na |
Eugster Alexander | 87 | FDP_J | Na |
Schöb Andrea | 2’817 | SP | Gea |
Thür Wenger Ariane | 1’582 | SP | Gea |
Leiser Noam | 1’156 | SP | Na |
Aeschlimann Simon | 1’129 | SP | Na |
Bosshart Beat | 1’091 | SP | Na |
Ganic Azra | 974 | SP | Na |
Widmer Thomas | 954 | SP | Na |
Schwingruber Claudia | 949 | SP | Na |
Zürcher Bruno | 933 | SP | Na |
Fässler Manuela | 910 | SP | Na |
Losa Jeannette | 1’538 | GRÜ | Na |
Müggler Diego | 886 | GRÜ | Na |
Alther Ines | 608 | GRÜ | Na |
Bartholdi Delia | 544 | GRÜ | Na |
Müggler Beni | 536 | GRÜ | Na |
Aeschbacher Christian | 497 | GRÜ | Na |
Faust Richard | 412 | GRÜ | Na |
Augustine Miriam | 394 | GRÜ | Na |
Brülhart Chantal | 330 | GRÜ | Na |
Degkwitz Rafael | 327 | GRÜ | Na |
Eberle Yannik | 704 | GLP | Na |
Schäfer Tim | 572 | GLP | Na |
Felix Juliane | 567 | GLP | Na |
Fernández Fernández Doro | 567 | GLP | Na |
Bösch Désirée | 469 | GLP | Na |
Jenny Vanessa | 433 | GLP | Na |
Eigenmann Andreas | 425 | GLP | Na |
Eberle Urs | 408 | GLP | Na |
Feuz Igor | 343 | GLP | Na |
Schwab Ronja | 340 | GLP | Na |
Schmidlin Adrian | 240 | ÜSZ | Na |
Basu John | 198 | ÜSZ | Na |
Tut las candidatas e candidats | |||
Mo candidat(a)s elegid(a)s |