abstimmungen.sg.ch

Bundesbeschluss vom 20. Dezember 2024 über die kantonalen Liegenschaftssteuern auf Zweitliegenschaften
Acceptà

  • Vuschs affirmativas: 120’543
    71.75%
  • Vuschs negativas: 47’462
    28.25%

Actualisà: 28-09-2025 13:34:46

Resultats

  • Participaziun a la votaziun 50.68 %
  • Persunas cun dretg da votar 334’024
  • Cedels da votar entrads 169’268
  • Dumbrà ora 76 da 76

Vischnancas

Vischnanca Circul electoral Resultat Vuschs affirmativas Vuschs negativas % GEA % NA
Svizzers a l'exteriur Acceptà 2’208 796 73.50 26.50
Altstätten Rheintal Acceptà 2’777 821 77.18 22.82
Au (SG) Rheintal Acceptà 1’685 465 78.37 21.63
Balgach Rheintal Acceptà 1’312 450 74.46 25.54
Berneck Rheintal Acceptà 1’121 267 80.76 19.24
Diepoldsau Rheintal Acceptà 1’727 375 82.16 17.84
Eichberg Rheintal Acceptà 496 100 83.22 16.78
Marbach (SG) Rheintal Acceptà 598 157 79.21 20.79
Oberriet (SG) Rheintal Acceptà 2’742 596 82.14 17.86
Rebstein Rheintal Acceptà 1’130 307 78.64 21.36
Rheineck Rheintal Acceptà 669 242 73.44 26.56
Rüthi (SG) Rheintal Acceptà 671 164 80.36 19.64
St. Margrethen Rheintal Acceptà 1’044 332 75.87 24.13
Widnau Rheintal Acceptà 2’553 646 79.81 20.19
Berg (SG) Rorschach Acceptà 331 105 75.92 24.08
Goldach Rorschach Acceptà 2’135 848 71.57 28.43
Mörschwil Rorschach Acceptà 1’290 438 74.65 25.35
Rorschach Rorschach Acceptà 1’010 636 61.36 38.64
Rorschacherberg Rorschach Acceptà 1’743 608 74.14 25.86
Steinach Rorschach Acceptà 858 288 74.87 25.13
Thal Rorschach Acceptà 1’819 602 75.13 24.87
Tübach Rorschach Acceptà 450 116 79.51 20.49
Untereggen Rorschach Acceptà 327 79 80.54 19.46
Bad Ragaz Sarganserland Acceptà 1’525 518 74.65 25.35
Flums Sarganserland Acceptà 1’324 304 81.33 18.67
Mels Sarganserland Acceptà 2’697 622 81.26 18.74
Pfäfers Sarganserland Acceptà 523 138 79.12 20.88
Quarten Sarganserland Acceptà 885 194 82.02 17.98
Sargans Sarganserland Acceptà 1’412 517 73.20 26.80
Vilters-Wangs Sarganserland Acceptà 1’598 381 80.75 19.25
Walenstadt Sarganserland Acceptà 1’520 517 74.62 25.38
Amden See-Gaster Acceptà 618 176 77.83 22.17
Benken (SG) See-Gaster Acceptà 854 239 78.13 21.87
Eschenbach (SG) See-Gaster Acceptà 2’944 814 78.34 21.66
Gommiswald See-Gaster Acceptà 1’776 488 78.45 21.55
Kaltbrunn See-Gaster Acceptà 1’268 384 76.76 23.24
Rapperswil-Jona See-Gaster Acceptà 6’465 3’357 65.82 34.18
Schänis See-Gaster Acceptà 1’078 298 78.34 21.66
Schmerikon See-Gaster Acceptà 981 320 75.40 24.60
Uznach See-Gaster Acceptà 1’441 495 74.43 25.57
Weesen See-Gaster Acceptà 532 183 74.41 25.59
Andwil (SG) St. Gallen Acceptà 753 163 82.21 17.79
Eggersriet St. Gallen Acceptà 768 263 74.49 25.51
Gaiserwald St. Gallen Acceptà 2’358 969 70.87 29.13
Gossau (SG) St. Gallen Acceptà 4’051 1’920 67.84 32.16
Häggenschwil St. Gallen Acceptà 417 143 74.46 25.54
Muolen St. Gallen Acceptà 369 129 74.10 25.90
St. Gallen St. Gallen Acceptà 10’299 9’467 52.10 47.90
Waldkirch St. Gallen Acceptà 1’097 321 77.36 22.64
Wittenbach St. Gallen Acceptà 1’967 820 70.58 29.42
Bütschwil-Ganterschwil Toggenburg Acceptà 1’224 470 72.26 27.74
Ebnat-Kappel Toggenburg Acceptà 1’236 621 66.56 33.44
Kirchberg (SG) Toggenburg Acceptà 2’073 734 73.85 26.15
Lichtensteig Toggenburg Acceptà 466 195 70.50 29.50
Lütisburg Toggenburg Acceptà 395 164 70.66 29.34
Mosnang Toggenburg Acceptà 860 256 77.06 22.94
Neckertal Toggenburg Acceptà 1’762 567 75.65 24.35
Nesslau Toggenburg Acceptà 947 484 66.18 33.82
Wattwil Toggenburg Acceptà 1’804 932 65.94 34.06
Wildhaus-Alt St. Johann Toggenburg Acceptà 615 294 67.66 32.34
Buchs (SG) Werdenberg Acceptà 2’312 789 74.56 25.44
Gams Werdenberg Acceptà 1’033 250 80.51 19.49
Grabs Werdenberg Acceptà 1’868 619 75.11 24.89
Sennwald Werdenberg Acceptà 1’325 319 80.60 19.40
Sevelen Werdenberg Acceptà 1’068 369 74.32 25.68
Wartau Werdenberg Acceptà 1’334 356 78.93 21.07
Degersheim Wil Acceptà 994 399 71.36 28.64
Flawil Wil Acceptà 2’139 848 71.61 28.39
Jonschwil Wil Acceptà 1’159 342 77.22 22.78
Niederbüren Wil Acceptà 486 142 77.39 22.61
Niederhelfenschwil Wil Acceptà 1’071 352 75.26 24.74
Oberbüren Wil Acceptà 1’357 369 78.62 21.38
Oberuzwil Wil Acceptà 1’571 534 74.63 25.37
Uzwil Wil Acceptà 2’965 926 76.20 23.80
Wil (SG) Wil Acceptà 4’640 2’079 69.06 30.94
Zuzwil (SG) Wil Acceptà 1’623 474 77.40 22.60
Total Acceptà 120’543 47’462 71.75 28.25