Actualisà: 08-03-2020 17:41:03
Resultats
- Participaziun a las elecziuns 32.43 %
- Persunas cun dretg d’eleger 25’951
- Cedels electorals consegnads 8’417
- Dumbrà ora 9 da 9
- Mandats 10 da 10
Candidatas e candidats
Persuna che candidescha | Vuschs | Glista | Elegida/elegì |
---|---|---|---|
Götte Michael | 3’882 | SVP | Gea |
Wasserfallen Sandro | 2’397 | SVP | Gea |
Luterbacher Mäge | 1’746 | SVP | Gea |
Revoli Sabina | 1’664 | SVP | Na |
Hochreutener Martin | 1’657 | SVP | Na |
Locher Peter | 1’576 | SVP | Na |
Aliesch Dominik | 1’522 | SVP | Na |
Locher Bruno | 1’485 | SVP | Na |
Beerli Stefan | 1’482 | SVP | Na |
Graf Lukas | 1’334 | SVP | Na |
Raths Robert | 3’153 | FDP | Gea |
Frei Raphael | 2’121 | FDP | Gea |
Kuster Felix | 1’376 | FDP | Na |
Lanter-Dornbierer Charlene | 1’354 | FDP | Na |
Meichtry Valentin | 1’176 | FDP | Na |
Ambauen Ronnie | 1’153 | FDP | Na |
Bünzli Fabienne | 1’045 | FDP | Na |
Metzler Kathrin | 1’032 | FDP | Na |
Fol Prisca | 944 | FDP | Na |
Friedli Philipp | 850 | FDP | Na |
Mäder Joel | 402 | FDP_J | Na |
Schmid Andreas | 210 | FDP_J | Na |
Mustafa Ilir | 187 | FDP_J | Na |
Majic Majkl | 159 | FDP_J | Na |
Barman Enes | 134 | FDP_J | Na |
Gemperli Dominik | 2’775 | CVP | Gea |
Krempl-Gnädinger Luzia | 2’578 | CVP | Gea |
Bischofberger Felix | 2’490 | CVP | Na |
Popp Andreas | 1’428 | CVP | Na |
Thurnherr Gregor | 1’399 | CVP | Na |
Eberle Cornel | 1’322 | CVP | Na |
Meier Stefan | 1’256 | CVP | Na |
Parissenti Sandro | 1’143 | CVP | Na |
Keller Haan Kathrine | 1’006 | CVP | Na |
Limacher Philipp | 773 | CVP | Na |
Schöb Andrea | 2’243 | SP | Gea |
Etterlin Guido | 2’071 | SP | Gea |
Bleichenbacher Anna Viola | 1’503 | SP | Na |
Thür Wenger Ariane | 1’269 | SP | Na |
Bosshart Beat | 1’216 | SP | Na |
Maliqi Ajete | 944 | SP | Na |
Zürcher-Braun Margrit | 879 | SP | Na |
Hester Joachim | 810 | SP | Na |
Bürkler Max | 739 | SP | Na |
Graf Dieter | 701 | SP | Na |
Losa Jeannette | 928 | GRÜ | Gea |
Faust Richard | 926 | GRÜ | Na |
Bartholdi Delia | 802 | GRÜ | Na |
Müggler Beni | 772 | GRÜ | Na |
Blöchlinger Natalie | 550 | GRÜ | Na |
Brülhart Chantal | 521 | GRÜ | Na |
Losa Giorgio | 510 | GRÜ | Na |
Hartmeier Markus | 466 | GRÜ | Na |
Biehle Stefan | 789 | GLP | Na |
Eigenmann Andreas | 607 | GLP | Na |
Jenny Vanessa | 577 | GLP | Na |
Peter Matthias | 500 | GLP | Na |
Eigenmann Thomas | 377 | GLP | Na |
Knaus Theo | 369 | GLP | Na |
Eschenmoser Peter | 366 | GLP | Na |
Feuz Igor | 323 | GLP | Na |
Messmer Heinz | 309 | GLP | Na |
Streule Jonas | 711 | EVP | Na |
Poltéra Roger | 613 | EVP | Na |
Lukas Tabea | 421 | EVP | Na |
Bärlocher Wieland | 393 | EVP | Na |
Baschung Andreas | 288 | EVP | Na |
Schiess Heinz | 211 | EVP | Na |
Tut las candidatas e candidats | |||
Mo candidat(a)s elegid(a)s |